اگر در متن چک، شرطی برای پرداخت نوشته شده باشد، بانک به آن شرط توجه نمی کند، اما دادگاه در رسیدگی به آن توجه خواهد کرد.
به نقل از  خبرگزاری میزان – مراسم تکریم و معارفه دادستان‌های پیشین و جدید دادگستری شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری با حضور تنی چند از مقامات قضایی استان و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.
در این مراسم کرم شیخ پور معاون قضایی رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری در امور شورا‌های حل اختلاف طی سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان و دهه فرخنده ولایت اظهار کرد: عید قربان روز رهایی از تعلقات غیر دینی و قربانی کردن دلبستگی‌های دنیوی است و اتصال این عید به ایام دهه ولایت و عید بزرگ غدیر خم، با شکوه‌ترین جلوه ولایت و حق گستری را در جهان نمایان ساخته است.
وی افزود: عید قربان بیانگر این واقعیت است که تقرب به ذات اقدس الهی و رسیدن به کمال جز با حرکت در مسیر حق و ولایت امکان پذیر نخواهد بود.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به امر خطیر قضاوت اظهار داشت: شأن و منزلت قضاوت، دانش بالای حقوقی و مراتب ارزشمند معنوی و اسلامی را می‌طلبد و لازم است تا شخص مسئول در این حوزه از اهمیت عدالت ورزی در جامعه و آثار اجتماعی و فرهنگی مترتب بر آن آگاهی کامل داشته باشد.
شیخ پور با بیان اینکه جایگاه قضاوت همواره از آن امامان، بزرگان و عالمان بوده و امروز به رسم امانت به ما سپرده شده است خاطرنشان کرد: انتظاری که از مسئولان قضایی به عنوان خدمتگزاران صدیق مردم می‌رود آن است که امانتدارانی خوب و امین برای عدالت گستری و صیانت از حقوق مردم باشند و هیچ گاه از این مهم غافل نشوند که بازخورد هرگونه تلاش و یا تخطی آن‌ها مستقیماً متوجه حاکمیت و آبروی نظام خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود فایل