• به وب سایت کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان خوش آمدید

آیا اطلاعات سایت برای شما مفید بوده است؟خلاصه مصوبات جلسات هفده تا بیست هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان در اسفند ماه 1397

 

خلاصه مصوبات جلسات هفده تا بیست هیأت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان در اسفند ماه 97

1- شکایت 18 نفر افراد حقیقی از کارشناسان محترم مطرح و با توجه به بررسیهای بعمل آمده در کمیسیون بررسی شکایات، هیأت مدیره درخصوص 17 موردنظر تعقیب ندارد و درخصوص 1 مورد جهت بررسی بیشتر به دادسرای انتظامی کانون ارسال شد .

2- درخصوص 9 مورد اعلام تخلف مقامات محترم قضایی از کارشناسان محترم ، با درخواست مجدد مقامات محترم قضائی  7 مورد جهت بررسی به دادسرای انتظامی کانون ارسال و در خصوص 2 مورد هیأت مدیره عقیده به تخلف ندارد .

3- درخصوص تقاضای افزایش صلاحیت های علمی و فنی 113 نفر از کارشناسان محترم در رشته های مختلف که در کمیسیون علمی و فنی رشته های مربوطه مورد تایید قرار گرفته مطرح و توسط هیات مدیره تصویب و مقرر شد در پروانه کارشناسی نامبردگان درج شود.

4- درخواست مورخ 1397/12/05 یکی از همکاران رشته راه و ساختمان جهت انتقال به کانون تهران مطرح و مقرر شد نامه نامبرده با خلاصه پرونده ارسال و پس از پاسخ کانون تهران در هیات مدیره بررسی شود.

5- نامة مورخ 97/12/01 کمیسیون صلاحیتهای علمی و فنی گروه 9 در خصوص جایگزین کردن یکی از اعضاء کمیسیون که بدلیل گرفتاری و مشغله کاری در کمیسیون مربوطه فعال نمی باشند مطرح و مقرر شد دو نفر از پیشکسوتان و فعالان گروه به شورای عالی معرفی شوند.

6- اقدامات انجام شده در مورد پرداخت به شهرداری اصفهان جهت صدور پایان کارساختمان احداث شده کانون مطرح و باتوجه به اینکه مبلغ درخواستی 6,350,000,000ریال (شش میلیارد و سیصد وپنجاه میلیون ریال) بوده  و با همت و پیگیری جناب آقای دکتر سید جمال الدین صمصام شریعت  و جناب آقای مهندس منصور معمارفر حدود 3,000,000,000ریال(سه میلیارد ریال ) کاهش یافته است قرار شد زیر نظر ریاست کانون آخرین فیش صادره هرچه زودتر پرداخت و پایان کار اخذ شود و ضمن تشکر از زحمات و پیگیری های انجام شده توسط نامبردگان فوق مقرر شد به صورت شایسته از زحمات آنان  تقدیر شود.

7- با توجه به کهولت سن و توان سه نفر کارکنان کانون مقرر شد کلیه حق و حقوق قانونی  تا پایان  سال 1397 محاسبه  و علاوه بر آن بطور شایسته از زحمات آنان قدردانی و با آنان تسویه حساب شود.

8- در مورد پرداخت حقوق و مزایا و سوابق و مرخصی  و تسویه حساب کارمندان و هیات مدیره بحث و بررسی و مقرر شد عیدی و افزایش حقوق کارکنان در سال آینده طبق قانون کار و با کلیه کارمندان مطابق سنوات گذشته تسویه حساب کامل انجام شود و هدایای روز زن و روز مرد و عیدانه و هدیه 22 بهمن  و پایان سال 97 کارمندان مطابق سوابق و ادوار گذشته اقدام شود.در مورد ارکان کانون ( اعضاء هیات مدیره و بازرسان و دادستان )مقرر شد در مجمع عمومی سال 1398 میزان پاداش  آخر سال برای سالهای 1397 و 1398 مطرح و پس از تصویب مجمع عمومی به نامبردگان پرداخت شود .

9-در مورد مصوبه بند 44 صورت جلسه مورخ 1397/11/29 هیات مدیره جهت برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا (س) برنامه ریزی شد مراسم در سالن سیتی سنتر با یکهزار نفر و صرف شام با بن در نظر گرفته شده انجام شودو برای کارشناسان محترم و خانواده های ایشان که موفق به حضور در جشن ولادت حضرت زهرا (س) نشده اند در جشن های ولادت حضرت مهدی (عج)  و حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و اعیاد شعبانیه  با همان کیفیت و خصوصیات در محل سیتی سنتر برنامه ریزی شود.

10- در مورد حق الزحمه ساعتی کارشناسان موظف که از طرف ریاست کانون و هیات مدیره واگذار میشود بنا به تشخیص ریاست کانون حداکثر هر ساعت پنجاه هزار تومان پرداخت شود.

11- در مورد اعضاء کارگروه دادگستری مقرر گردید حداقل سه نفر از اعضاء هیأت مدیره و بازرسین و به تشخیص رئیس کانون و بنا به نیاز از کارشناسان باتجربه و با سابقه در موضوع مورد بحث دعوت و شرکت نمایند.

12- نامه مورخ 1397/12/13 منشی و دبیر هیات مدیره در مورد دوازده مورد معوقه از مصوبات هیات مدیره مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

13- نامه مورخ 1397/12/29 کانون تهران در مورد در خواست و معرفی یکی از پذیرفته شدگان دررشته زبان فرانسوی جهت گذراندن دوره کار آموزی مطرح و مقرر شد با نظر ریاست محترم کانون اقدامات لازم انجام شود.

14- در مورد مراسم برگزاری دید و بازدید عید نوروز سال 1398 مقرر گردید در روز 17 فروردین 1398 از ساعت 4 الی 7 (16 الی 19) از کلیه کارشناسان دعوت بعمل آید .

15- در مورد برگزاری نوبت اول مجمع عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان مقرر گردید در روز 17 فروردین ماه در ساعت 16 دعوت بعمل آید .

16- در صورتیکه تعداد شرکت کنندگان در نوبت اول مجمع عمومی عادی کانون به حد نصاب نرسید مقرر گردید نوبت دوم مجمع عمومی عادی روز جمعه 1398/02/13 از ساعت 9 بامداد برگزار گردد . ضمناً در مورد پذیرائی طبق برنامه های سابق در محل موردنظر و با تحویل بُن غذا به هر کارشناس به  مبلغ یکصد هزار تومان در صورتی که در مجمع عمومی کانون شرکت نماید تقدیم گردد .

17- پس از بحث و بررسی جهت هدیه به کارشناسانیکه در مجمع عمومی شرکت می نمایند مقرر گردید در موقع تمدید پروانه کارشناسی از مبلغ حق عضویت دو ساله کانون که جمعاً دویست هزار تومان می شود پنجاه درصد تخفیف داده شود یعنی مبلغ یکصد هزار تومان خواهد بود . 

18- نامه مورخ 1397/12/13 خانم مژگان ثابت و خانم اخوان صفا در مورد نرم افزارهای مالی کانون بنا به دستور ریاست کانون در هیأت مدیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت مقرر گردید با توجه به اینکه کمترین قیمت از طرف شرکت نوآوران (آقای مهندس اطرج) ارائه گردیده و با توجه به پیشنهادات تعدادی از شرکتهای مربوطه دارای قیمت و عملکرد بهتر و مناسب تری بوده است . هیأت مدیره با انعقاد قرارداد با شرکت نوآوران موافقت کردند (لازم به ذکر است تعداد شرکتهای پیشنهاد دهنده به تعداد پنج شرکت بوده است) و لازم است کل امور مربوطه زیرنظر ریاست کانون انجام پذیرد .

19-نامه شماره  3409 مورخ 1397/11/27 کانون کارشناسان  رسمی دادگستری یزد در مورد انتقال یکی از کارشناسان محترم رشته حسابداری به اصفهان مطرح و با انتقال موقت نامبرده به مدت یکسال در منطقه 6 اصفهان موافقت شد.

20- نامه مورخ 1397/12/15 آقای دکتر آرش قدوسی در مورد یکی از همکاران رشته حوادث ناشی از کار بعلت کسالت موافقت شد در حوزه قضایی اصفهان مشغول بکار شوند.

21- دستور العمل کارآموزی کانون کارشناسان  رسمی دادگستری استان اصفهان تهیه شده در اجرای بند ط ماده 15 قانون کارشناسان  رسمی دادگستری و ماده 55 آئین نامه اجرائی آن و با توجه به نظام نامه کارآموزی مصوب 1397/09/01 دستور العمل کارآموزی کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان به شرح مندرج در دستورالعمل مورد مطالعه قرار گرفت و با تصویب آن مقرر گردید فتوکپی جهت اعضاء هیات مدیره و بازرسان و دادستان و هیات رئیسه کلیه گروههای یازده گانه و امور کارشناسان و صدور پروانه ارسال گردد تا طبق دستور العمل مصوب عمل گردد. 

22-نامه مورخ 1397/12/14 امور کارشناسان و صدور پروانه  در مورد تقاضای  نقل و انتقال بین حوزه ای یکی از همکاران از منطقه 5 به منطقه 2 مطرح و ضمن موافقت با انتقال نامبرده مقرر شد تا حضور کارشناسان جدید در منطقه 5 نیز همکاری داشته باشند.

23-نامه شماره 2951 مورخ 1397/12/07 شورایعالی کارشناسان  رسمی دادگستری در پاسخ به نامه شماره 695/ک مورخ 1397/09/14 کانون اصفهان در خصوص حق عضویت و ابطال تمبر کارشناسانی که در کشور حضور نداشته یا بیش از یکسال در مرخصی بوده  و یا به انحاء مختلف فعالیت نداشته اند مطرح و مقرر شد به طرق مختلف اطلاع رسانی شود.

24-درخواست مرخصی یکی از همکاران محترم مطرح  و برای مدت سه ماهه اول سال 1398 موافقت شد.

25- در مورد حق ورودی کارآموزان به کانون برای هر نفر حداقل مبلغ  یک میلیون تومان به مجمع عمومی پیشنهاد میگردد تا پس از تصویب  مجمع  از متقاضیان کارشناسی دریافت گردد.

 26-در مورد حق الزحمه  ریاست دادگاه انتظامی کانون تصمیم گیری و مقرر شد به نمایندگان هیات مدیره و رشته حق الزحمه ساعتی و تشخیص ساعات انجام شده در اختیار ریاست کانون باشد.

27-پیش نویس نامه تهیه شده توسط ریاست کانون برای عدالت در ارجاع کار مطرح و مقرر شد پیش نویس اصلاح شده به کارشناسان محترم اعلام تا پس از ابلاغ کارشناسی  بررسیهای مقدماتی در خصوص حق الزحمه  انجام و در صورتی که بیش از 50,000,000ریال (پنج میلیون  تومان) باشد به مدیر ارجاعات اعلام تا در صورت لزوم همکار کارشناس تعیین شود.

28- درخواست مورخ 1397/10/01 یکی از همکاران  رشته امور گمرکی در مورد اینکه  این رشته  فعلاً در گروه  10 می باشد و لازم است در گروه 4(حسابداری و حسابرسی ) قرار گیرد مطرح و چون این موضوع از هیات رئیسه گروههای 4 و 10 نظر خواهی و با این موضوع موافقت نموده بودند مقرر شد نظریات هیات رئیسه ها و تقاضای کارشناسی به شورای عالی ارسال شود.

29-بودجه تدوین شده سال 1398توسط  عضو هیات مدیره  آقای مهندس عبداله جعفری با توجه به بودجه سالهای قبل مطرح و پس از بحث و تبادل نظر اصلاحات لازم انجام و به اتفاق  آراء مورد تصویب هیات مدیره برای ارائه به مجمع عمومی قرار گرفت.

30- در مورد شیوه نامه بررسی شکایات با توجه به پیش نویسهای تهیه شده توسط آقایان تیمسار شکراله خوروش و مهندس حسن صلواتی پس از بحث و بررسیهای اولیه مقرر گردید با محوریت آقای مهندس حسن صلواتی جمع بندی و در جلسه آینده با توجه به پیشنهادات واصله برای تصویب هیأت مدیره  ارائه نمایند چون موضوع دیگری نبود جلسه آخر سال 1397 با محبت و دوستی و برادری به پایان رسید .